هوشمند سازی آبزی پروری هوشمندسازی هوشمندسازی هوشمندسازی شرکت انگیزه

هوشمندسازی

شرکت انگیزه‌نگار خاوران از سال 1397، با توجه به نیازهای کشور عزیزمان ایران در بخش هوشمندسازی، به طور جدی فعالیت‌های خود را با توجه به تکنولوژی­های روز دنیا در این زمینه آغاز کرده است. بعد از یک سال تحقیقات گسترده و مداوم، این شرکت با بهره‌گیری از سابقه 20 ساله شرکت طوس‌آب در زمینه علوم آبی و با بهره‌گیری از متخصصین اقدام به هوشمندسازی درحوزه‎‌های آبزی‌پروری، کشاورزی، ساختمان، بهره‌برداری و شهر هوشمند کرده است و این 5 بخش مهم را به عنوان بازار هدف خود انتخاب و بر اساس آن‌ها اقدام به تولید محصول نموده است. از سال 1399 شرکت انگیزه‌نگار خاوران به عنوان تامین‌کننده تجهیزات، ارائه‌دهنده راه‌کار و مشاوره از ابتدا تا انتهای پروژه، در حال ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد.

آبزی پروری

آبزی‌پروری سنتی برای کنترل کیفیت آب و افزایش بهره وری با مشکل جدی روبرو است. شرکت انگیزه‌نگار خاوران، یک سیستم نظارت و کنترل جامع پرورش آبزیان را بر اساس نیازهای این صنعت در ایران و با بهره‌گیری از دانش روز، ارائه می‌دهد. این سیستم از حسگرهای هوشمند تشکیل شده است که تمامی اطلاعات حیاتی مزرعه و استخرهای آبزی‌پروری را در یک فضای ابری ذخیره کرده و با تحلیل آن‌ها توسط هوش مصنوعی، بهترین راه‌کار را به مدیر مزرعه ارائه می‌دهد. تمامی پارامترهای حیاتی آب (نظیر PH، دما، اکسیژن محلول، ORP، نیتریت، آمونیاک، شوری، EC و …) توسط این سیستم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با استفاده از این سیستم در مزارع آبزی‌پروری، میزان مرگ و میر، FCR و انرژی مصرفی کاهش قابل توجهی خواهد داشت که در نتیجه می‌توان افزایش 30 الی 35 درصدی را در بهره‌وری مشاهده کرد.

هوشمندسازی آبزی پروری

کشاورزی

کشاورزی هوشمند یک مفهوم مدیریتی است که برای تأمین زیرساخت های صنعت کشاورزی جهت استفاده از فناوری­های پیشرفته برای ردیابی، نظارت، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل عملیات متمرکز است. کشاورزی هوشمند که به عنوان کشاورزی دقیق نیز شناخته می شود، با مدیریت نرم­ افزار و نظارت بر سنسورها انجام می­ شود. کشاورزی هوشمند به دلیل افزایش جمعیت جهانی، افزایش تقاضا برای عملکرد بالاتر محصول، نیاز به استفاده بهینه از منابع طبیعی، استفاده روزافزون از فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش نیاز به هوشمند سازی اقلیم، از اهمیت برخوردار است. سیستم هوشمندسازی شامل گیرنده مرکزی و سنسورها می­باشد که با توجه به نیاز بهره­بردار فاکتورهای مختلف را اندازه­گیری می­کند و جهت پیشبرد اهداف در اختیار قرار می­دهد.

ساختمان هوشمند

شرکت انگیزه‌نگار خاوران با همکاری شرکت بهین پرتو شرق، نماینده رسمی شرکت TIS در ایران، پیشرفته‌ترین راه‌کارهای مبتنی بر محصول را برای رفع تمامی نیازهای یک ساختمان هوشمند (از جمله روشنایی، تهویه مطبوع، صرفه جویی در مصرف انرژی، امنیت و سیستم هشدار)، ارائه می‌دهد. سیستم های نوین و راه کارهای ارائه شده توسط شرکت، مصرف انرژی را تا 60 درصد کاهش خواهد داد.ایده‌، سبک و سادگی، اصل اساسی شرکت در هوشمند سازی ساختمان ها می باشد. راه کارهای ارائه شده با درک اولویت‌های مشتریان به گونه ای طراحی می شود که تمامی نیازها در یک خانه هوشمند، مرتفع گردد.بنابراین، اگر قصد سرمایه‌گذاری در اتوماسیون خانه خود را دارید، به ما اعتماد کنید.

ساختمان هوشمند

شهر هوشمند

شهر هوشمند شهری است که از انواع مختلف روشهای الکترونیکی و حسگرها برای جمع آوری اطلاعات و داده ها در آن استفاده میشود. اطلاعات به دست آمده برای افزایش راندمان منابع و خدمات استفاده میشود؛ این خدمات میتواند شامل شهروندان، دستگاه ها، ساختمان ها و نظارت بر سیستم های ترافیکی و حمل و نقل، نیروگاه ها، آب و برق، ،روشنایی معابر، شبکه انتقال آب، زباله و مدیریت پسماند، کشف جرایم، مدارس، کتابخانه ها، بیمارستان ها و سایر خدمات اجتماعی باشد. در شهر هوشمند با ادغام فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و سخت افزارهای متصل به شبکه اینترنت اشیاء (IOT) میتوان خدمات بهینه و سریع به شهروندان ارایه داد، ضمنا به مسئولان اجرایی شهر اجازه میدهد به صورت مستقیم با شهروندان و زیرساخت های شهری تعامل برقرار نمایند و با سرعت بیشتری به نیازهای شهر و شهروندان پاسخ دهند. شهروندان برای ارتباط با خدمات یک شهر هوشمند، از طرق گوناگونی مانند تلفن هوشمند، ابزار های هوشمند قابل حمل، اتوموبیل و خانه های هوشمند و سایر لوازم هوشمند متصل به شبکه اینترنت اشیاء میتوانند استفاده کنند.

Smart City