mohtava

کشاورزی هوشمند

کشاورزی هوشمند یک مفهوم مدیریتی است که برای تأمین زیرساخت های صنعت کشاورزی جهت استفاده از فناوری­های پیشرفته برای ردیابی، نظارت، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل عملیات متمرکز است. کشاورزی هوشمند که به عنوان کشاورزی دقیق نیز شناخته می شود، با مدیریت نرم­ افزار و نظارت بر سنسورها انجام می­شود. کشاورزی هوشمند به دلیل افزایش جمعیت جهانی، افزایش تقاضا برای عملکرد بالاتر محصول، نیاز به استفاده بهینه از منابع طبیعی، استفاده روزافزون از فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش نیاز به هوشمند سازی اقلیم، از اهمیت برخوردار است. سیستم هوشمندسازی شامل گیرنده مرکزی و سنسورها می­باشد که با توجه به نیاز بهره­بردار فاکتورهای مختلف را اندازه­گیری می­کند و جهت پیشبرد اهداف در اختیار قرار می­دهد.

سیستم هوشمند شرکت انگیزه توانایی دریافت اطلاعات لحظه­ای شامل تمام فاکتورهای مدنظر مانند: اقلیم، آب و خاک را دارا است و تمام اطلاعات و هشدارها بر روی داشبورد(موبایل و کامپیوتر)، پیام کوتاه و ایمیل به دو صورت لحظه ای و داده های روزهای گذشته  قابل دسترس خواهد بود. ایستگاه هواشناسی تغییرات آب و هوا و پیشبینی آن، سنسورهای خاک عناصر ، EC، PH  و سنسور آب EC، PH و دمای آب را خوانش کرده و به مرکز کنترل فرستاده تا تمامی اطلاعات آنالیز شده به کاربر ارسال بشود تا همواره بتوان مطلوبترین شرایط را برای رشد گیاه فراهم آورد.

سنجش از راه دور در فضای باز مانند: مزارع، پارک­ها و فضاهای سبز توسط عکس­های ماهواره­ای و پهپادها انجام می­شود. عکس­های ماهواره­ای با کیفیت بالا و به صورت دوره­ای مطابق با نیاز، تغییرات زمین مورد نظر را نشان داده و برای تصمیم­گیری بهتر و درک بهتر از وضعیت زمین  کمک خواهد کرد. تصاویر ماهواره­ای فاکتورهای مختلف هواشناسی، خاکشناسی، فنولوژی و مورفولوژی گیاه را دریافت می­کند. با این تصاویر می­توان قبل از اینکه در ظاهر گیاه تغییری صورت گیرد از وضعیت آن باخبر شده و از خسارت احتمالی جلوگیری شود، همینطور برنامه متناسب آبیاری یا کوددهی مختص هر ناحیه از زمین انجام شود تا از افزایش هزینه ها جلوگیری شود. پارامترهایی مانند رطوبت خاک، میزان تبخیر و تعرق، مقدار نیتروژن گیاه، مقدار کلروفیل و… فقط بخشی از استفاده عکس­های ماهواره­ ای است.

3rd

با نرم ­افزار تخصصی شرکت انگیزه میتوان تمام اطلاعات گرفته شده از سنسورها و عکس­های هوایی را مشاهده کرد، با هوش مصنوعی و الگوریتم­های مختص هر گیاه زراعی از آینده و تغییرات احتمالی با خبر می­شوید. با تکنولوژی هوش مصنوعی و با استفاده از داده های بدست آمده توانایی پیش­بینی زمان آبیاری, کوددهی، عملکرد محصول و … قابل دستیابی است. با هوش مصنوعی و دریافت اطلاعات از سنسورها و پردازش آن این امکان فراهم می­آید تا بهترین راه کار را برای شما ارائه بدهیم.

هوش مصنوعی

هرچه با دقت بیشتری بتوانید گلخانه خود را کنترل کنید ، محصول شما بهتر رشد می کند. ما درک می کنیم که مدیریت همه جنبه های رشد محصول می تواند یک چالش باشد. ما می توانیم به شما کمک کنیم تمام فرآیندها و سیستم های تجارت خود را پیوند داده و کنترل کنید, این به شما اجازه می دهد گیاهان شما کاملاً درست مثل کارتان رشد کنند. مانیتورینگ، سنجش از راه دور و کنترل تجهیزات این امکان را میدهد تا علاوه بر اطلاع از وضعیت، توانایی کنترل تجهزات در اختیار شما قرار بگیرد و در هر مکانی با قابلیت دسترسی به اینترنت وضعیت را زیر نظر بگیرید و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید. این ابزارها می­تواند کنترل تجهیزات اقلیمی مانند دما، رطوبت، کنترل تجهیزات آبیاری، فن ها، سایه­اندازها و تمام تجهیزات برقی باشد. با تنظیم کردن شرایط مورد نظر در پنل سیستم هوشمند بعد از خروج شما بطور تمام اتوماتیک، سیستم با کنترل تجهیزات شرایط را در همه حال ثابت و پایدار نگه خواهد داشت تا در عدم حضور شما درصورت تغییرات ناگهانی، گیاه و محصولات دچار استرس نشوند.

ساختمان هوشمند

شرکت انگیزه‌نگار خاوران با همکاری شرکت بهین پرتو شرق، نماینده رسمی شرکت TIS در ایران، پیشرفته‌ترین راه‌کارهای مبتنی بر محصول را برای رفع تمامی نیازهای یک ساختمان هوشمند (از جمله روشنایی، تهویه مطبوع، صرفه جویی در مصرف انرژی، امنیت و سیستم هشدار)، ارائه می‌دهد. سیستم های نوین و راه کارهای ارائه شده توسط شرکت، مصرف انرژی را تا 60 درصد کاهش خواهد داد.ایده‌، سبک و سادگی، اصل اساسی شرکت در هوشمند سازی ساختمان ها می باشد. راه کارهای ارائه شده با درک اولویت‌های مشتریان به گونه ای طراحی می شود که تمامی نیازها در یک خانه هوشمند، مرتفع گردد.بنابراین، اگر قصد سرمایه‌گذاری در اتوماسیون خانه خود را دارید، به ما اعتماد کنید.

ساختمان هوشمند

همه ما می‌دانیم که کمبود وقت یکی از ویژگی‌های اصلی زندگی مدرن است، بنابراین داشتن یک سیستم کارآمد برای کمک به ما در انجام چندین کار همزمان بسیار جذاب است. راه‌کار‌های هوشمند ما، برای انجام و نظارت بر تمامی سیستم‌های داخل خانه طراحی شده‌اند تا به شما کمک کنند در وقت، انرژی و هزینه صرفه‌جویی کنید.کارایی خانه هوشمند با راحتی در هم تنیده شده است. اتوماسیون خانگی به شما کمک می‌کند زندگی راحتی داشته باشید. شما می‌توانید سیستم امنیتی خانه خود را از محل کار کنترل کنید. همچنین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اتو خاموش است و با لمس پنل هوشمند، پرده‌ها را بکشید و AC را خاموش کنید. حتی اگر خیلی خسته هستید که نمی توانید از جای خود بلند شوید و چراغ‌ها را خاموش کنید، به راحتی می‌توانید این کار را به وسیله گوشی و یا تبلت خود انجام دهید. در نتیجه، مصرف آب و برق بهینه شده و در وقت و پول شما صرفه جویی می‌شود.یک خانه هوشمند از امنیت خوبی برخوردار است. هر قسمت از خانه از طریق تلفن همراه شما قابل کنترل است و می‌توانید تمام درها، پنجره‌ها، نشتی آب و حسگرهای دود را از هرجای دنیا بررسی کنید. همچنین، هشدارهای آگاهی‌ساز در صورت سرقت و یا آتش سوزی میتوانند به شما کمک کنند.با هوشمندسازی خانه خود توسط ما، مفهوم راحتی و آسایش را با تمام وجود حس کنید.

ساختمان هوشمند

صنعت هتلداری بسیار وسیع است و یافتن روش‌های مقرون به صرفه برای مدیریت صدها اتاق در یک هتل مدرن، امری ضروری برای حفظ مشتری در دنیای دیجیتال است که دائماً در حال پیشرفت است. ما با استفاده از سیستم مدیریت اتاق مهمان، روشنایی اتاق‌های هتل، AC و سایر وسایل و دستگاه‌ها را به یک شبکه هوشمند متصل می‌کنیم.

برای میهمانان راحتی و تجربه بهتر در هتل، اولین چیزی است که به ذهن آن‌ها خطور می‌کند. اگر مهمانان دقیقاً آنچه را که می‌خواهند بدست آورند، احساس راحتی بیشتری دارند. تنظیم دمای اتاق و روشنایی با تبلت و یا هر وسیله هوشمند دیگر باعث می‌شود مهمانان احساس بودن در خانه را تجربه کنند.

بهره‌وری انرژی عامل مهم دیگری در هوشمندسازی هتل‌ها است. با استفاده از فناوری هوشمند، دستگاه‌ها فقط در صورت نیاز استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، استفاده از راه‌کارهای هوشمند به تنظیم خودکار دمای اتاق بر اساس آب و هوای خارج کمک می‌کند و در صورت خالی بودن اتاق، به صورت خودکار دستگاه‌های سرمایشی/گرمایشی خاموش می‌شوند. علاوه بر این، سنسورها هنگام خروج مهمانان از اتاق را تشخیص می‌دهند و این اطلاعات را به سوئیچ‌های نور منتقل می‌کنند تا چراغ‌ها به طور خودکار خاموش شوند. بنابراین، انرژی کمتری هدر می‌رود و هزینه به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

فرصت‌های یک هتل هوشمند بی‌شمار است. با توجه به اینکه تمایز برای موفقیت در صنعت هتل‌داری حیاتی است، با بهره‌گیری از تخصص شرکت ما، هتل خود را با جدیدترین فناوری هوشمند برجسته کنید.

هتل‌ها و مدیریت جدید هوشمند

پیشرفت در فناوری اینترنت اشیا فرصت‌های زیادی را برای دنبال کردن بهتر رضایت مشتری و افزایش سود در بخش خرده فروشی ایجاد کرده است. ما برای مالکان مراکز تجاری و مغازه‌داران برای نظارت بهتر بر جمعیت و حفظ امنیت، حسگرهای هوشمند نصب می‌کنیم. دوربین‌های با وضوح بالا، تصویری واضح از جریان ترافیک را در یک فضا ارائه می‌دهند که با استفاده از آن‌ها می‌توان شلوغ‌ترین نقاط را  تحت نظر گرفت. از این داده‌ها می‌توان برای تنظیم بهتر سیستم‌هایAC ، تهویه و روشنایی استفاده کرد.

ما عملکردی‌ترین پروتکل هوشمند، دارای یک سیستم هشدار پیشرفته‌ای، را به شما ارائه می‌دهیم که با آن می‌توان هشدارهای حریق واحدها را کنترل کرد و در صورت آتش‌سوزی، تمام درهای خروجی به طور خودکار باز شده و چراغ‌ها روشن می‌شوند تا تخلیه اضطراری تسهیل شود. علاوه بر این، شیر اصلی گاز و سیستم AC به صورت خودکار خاموش می‌گردند تا دود پخش نشود.

یکی از ویژگی‌های مهم یک شبکه هوشمند، بهینه‌سازی مصرف آب در ساختمان‌های بزرگ است. علاوه بر این، استفاده از ترموستات‌های هوشمند به کنترل آب و هوا به روشی کارآمد کمک می‌کنند. دمای هر فروشگاه بر اساس اندازه و مقیاس آن تنظیم می‌شود.

هوش مصنوعی

زمان هوشمند شدن محیط کار است

با ظهور فناوری‌های جدید، محل کار مدرن به فضایی امن‌تر، مولد و راحت تبدیل می‌شود. دفتر مدرن چیزی فراتر از یک فضای باز با نورپردازی طبیعی و حداقل مبلمان است. فناوری هوشمند، روش جدیدی برای تعامل و کار در دفتر ایجاد می‌کند.

دفتر هوشمند، دفتری است که در آن نه تنها کارمندان، بلکه لوازم اتاق نیز به طور موثر در آن کار کنند. ناگفته نماند که صرفه جویی در مصرف انرژی، امنیت و آسایش از عوامل اصلی یک کسب و کار تولیدی است. به عبارت دیگر، این‌ امور مزایایی است که باعث موفقیت یک دفتر هوشمند می‌شود.

مهم است که درک کنیم ترکیبی از استقلال و انعطاف پذیری چگونه خلاقیت و بهره‌وری کارمندان را افزایش می‌دهد. روشنایی هوشمند در محیط‌های اداری مدرن اهمیت زیادی دارد، زیرا هزینه‌های انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. اکنون، با وجود سنسورهای هوشمند، چراغ‌ها فقط در صورت تشخیص حرکت در فضا روشن می‌شوند. فناوری لوکس‌متر همچنین به طور خودکار سطح نور را بر اساس نور روز تنظیم می‌کند. کارمندان می‌توانند شدت نور را کنترل و رنگ نور را از هاب‌های هوشمند تنظیم کنند.

با نصب سنسورهای هوشمند توسط متخصصین ما و انتقال داده‌های جمع‌آوری شده به سایر مولفه‌های هوشمند، این سنسورها راه را برای یک محل کار با مصرف انرژی بهینه هموار می‌کنند.

ما با ارائه بهترین راه‌کار برای محل کار شما، آن را به خانه دوم شما تبدیل کرده و بهره‌وری شرکت شما را به طور چشمگیری افزایش می‌دهیم.

 

زمان هوشمند شدن محیط کار است

زیادی را برای دنبال کردن بهتر رضایت مشتری و افزایش سود در بخش خرده فروشی ایجاد کرده است. ما برای مالکان مراکز تجاری و مغازه‌داران برای نظارت بهتر بر جمعیت و حفظ امنیت، حسگرهای هوشمند نصب می‌کنیم. دوربین‌های با وضوح بالا، تصویری واضح از جریان ترافیک را در یک فضا ارائه می‌دهند که با استفاده از آن‌ها می‌توان شلوغ‌ترین نقاط را  تحت نظر گرفت. از این داده‌ها می‌توان برای تنظیم بهتر سیستم‌هایAC ، تهویه و روشنایی استفاده کرد.

ما عملکردی‌ترین پروتکل هوشمند، دارای یک سیستم هشدار پیشرفته‌ای، را به شما ارائه می‌دهیم که با آن می‌توان هشدارهای حریق واحدها را کنترل کرد و در صورت آتش‌سوزی، تمام درهای خروجی به طور خودکار باز شده و چراغ‌ها روشن می‌شوند تا تخلیه اضطراری تسهیل شود. علاوه بر این، شیر اصلی گاز و سیستم AC به صورت خودکار خاموش می‌گردند تا دود پخش نشود.

یکی از ویژگی‌های مهم یک شبکه هوشمند، بهینه‌سازی مصرف آب در ساختمان‌های بزرگ است. علاوه بر این، استفاده از ترموستات‌های هوشمند به کنترل آب و هوا به روشی کارآمد کمک می‌کنند. دمای هر فروشگاه بر اساس اندازه و مقیاس آن تنظیم می‌شود.

هوشمندسازی آبزی پروری

آبزی‌پروری سنتی برای کنترل کیفیت آب و افزایش بهره وری با مشکل جدی روبرو است. شرکت انگیزه‌نگار خاوران، یک سیستم نظارت و کنترل جامع پرورش آبزیان را بر اساس نیازهای این صنعت در ایران و با بهره‌گیری از دانش روز، ارائه می‌دهد. این سیستم از حسگرهای هوشمند تشکیل شده است که تمامی اطلاعات حیاتی مزرعه و استخرهای آبزی‌پروری را در یک فضای ابری ذخیره کرده و با تحلیل آن‌ها توسط هوش مصنوعی، بهترین راه‌کار را به مدیر مزرعه ارائه می‌دهد. تمامی پارامترهای حیاتی آب (نظیر PH، دما، اکسیژن محلول، ORP، نیتریت، آمونیاک، شوری، EC و …) توسط این سیستم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با استفاده از این سیستم در مزارع آبزی‌پروری، میزان مرگ و میر، FCR و انرژی مصرفی کاهش قابل توجهی خواهد داشت که در نتیجه می‌توان افزایش 30 الی 35 درصدی را در بهره‌وری مشاهده کرد.

هوشمندسازی آبزی پروری

سیستم نظارت خودکار بر روی شبکه‌های حسگر بی‌سیم در یک مزرعه پرورش آبزی به کاربر امکان نظارت و کنترل بر داده‌های زیست محیطی را به صورت آنلاین در هر نقطه‌ای از دنیا می‌دهد. پارامترهایی مانند دما، اکسیژن محلول، PH، EC، نیتریت، نیترات، آمونیاک و ماژول‌های سنجش سطح آب در این سیستم نظارت گنجانیده شده است. در این پکیج، وضعیت آبزیان و پارامترهای حیاتی آب، در لایه فیزیکی توسط سنسورهای مربوطه کنترل شده و سپس از طریق لایه شبکه، اطلاعات و داده‌های مورد نظر به سرور اصلی منتقل شده و از آن‌جا فیدرها و دمنده ها در کنار سایر سیستم ها کنترل می‌شوند.

 

مانیتورینگ و اتوماسیون

نرم‌افزار آبزی‌پروری شرکت امکان نظارت بر طیف وسیعی از متغیرهای موثر در فرآیند تولید، شامل هزینه، کیفیت، حجم، برنامه‌ریزی و سودآوری را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار علاوه بر امکان کنترل جامع پارامترهای حیاتی، قابلیت های متنوعی به کاربر ارائه می دهد که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش هزینه‌ها با امکان نظارت، تحلیل و کنترل هزینه‌های تولید (در صنعت آبزی پروری تقریباً 80٪ هزینه‌های تولید به عهده مدیر مزرعه است.)
  • بهبود کیفیت محصولات با تجزیه و تحلیل عوامل موثر در سلامت و رشد آبزیان و شناسایی مشکلات به وجود آمده
  • بهینه سازی برنامه زمانی با تحلیل دیتاهای ثبت شده

برای تولید رشد بهینه، کاهش هزینه‌های پرورش آبزی و بهبود کارایی، باید بتوان عملکرد را به طور مداوم ارزیابی کرد و بلافاصله به محض بروز مشکلات آن‌ها را شناسایی کرد. این نرم‌افزار یک راه‌حل جامع و یکپارچه برای بهبود کارایی در صنایع آبزی‌پروری است. این مجموعه یک نرم افزار کامل پرورش آبزیان است که تمام مراحل تولید ماهی، از تخم‌گذاری تا برداشت، را پشتیبانی می‌کند.

نرم افزار هوشمند

شهر هوشمند شهری است که از انواع مختلف روشهای الکترونیکی و حسگرها برای جمع آوری اطلاعات و داده ها در آن استفاده میشود.اطلاعات به دست آمده برای افزایش راندمان منابع و خدمات استفاده میشود؛ این خدمات میتواند شامل شهروندان، دستگاه ها، ساختمان ها و نظارت بر سیستم های ترافیکی و حمل و نقل، نیروگاه ها، آب و برق، ،روشنایی معابر، شبکه انتقال آب، زباله و مدیریت پسماند، کشف جرایم، مدارس، کتابخانه ها، بیمارستان ها و سایر خدمات اجتماعی باشد.

در شهر هوشمند با ادغام فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و سخت افزارهای متصل به شبکه اینترنت اشیاء (IOT) میتوان خدمات بهینه و سریع به شهروندان ارایه داد، ضمنا به مسئولان اجرایی شهر اجازه میدهد به صورت مستقیم با شهروندان و زیرساخت های شهری تعامل برقرار نمایند و با سرعت بیشتری به نیازهای شهر و شهروندان پاسخ دهند.

شهروندان برای ارتباط با خدمات یک شهر هوشمند، از طرق گوناگونی مانند تلفن هوشمند، ابزار های هوشمند قابل حمل، اتوموبیل و خانه های هوشمند و سایر لوازم هوشمند متصل به شبکه اینترنت اشیاء میتوانند استفاده کنند.

IOT (Internet Of Things)   یا Internet of Objects  یا شبکه اینترنت اشیاء   به زبان ساده ارتباط حسگرها (سنسورها) و دستگاه ها با شبکه ای است که به واسطه آن میتوانند با یکدیگر و کاربرانشان ارتباط برقرار کنند؛ حال این ارتباط میتواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند و تلویزیون یا به پیچیدگی کنترل و نظارت بر زیر ساخت های شهری باشد.

اکوسیستم IOT  مجموعه ای از دستگاه های هوشمند مبتنی بر وب است که با استفاده از پردازنده ها، سنسورها و سخت افزار ارتباطی، به گرد آوری، ارسال و پردازش روی داده های دریافت شده از محیط میپردازد.

اینترنت اشیاء از شبکه های دامنه بالا مصرف پائین (LPWAN) استفاده میکند.

این تکنولوژی ها شامل LoRa ,NB-Iot, LTE CatM ،بلوتوث و چند مورد دیگر است.

اینترنت اشیا

آبزی پروری