سنجش از راه دور به فرایند شناسایی و نظارت بر ویژگی‌های فیزیکی یک منطقه بر روی زمین با بهره‌گیری از محاسبات مرتبط با تشعشعات منتشرشده یا انعکاس یافته در یک ارتفاع مشخص (با ماهواره یا پهپاد) از منطقه مورد نظر اتلاق می‌گردد.

در شرکت انگیزه نگار خاوران با بهره‌گیری از مجرب‌ترین پژوهش‌گران و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور در زمینه‌هایی از قبیل سنجش از دور، کشاورزی، منابع آب، کامپیوتر و… ، مدل‌های متنوع پردازش‌گر داده‌های ماهواره‌ای، که پایه محاسباتی سیستم‌های مبتنی بر داده‌های ماهواره‌ای و پهپادی هستند، توسعه یافته است. این مدل‌ها توانایی بهره‌برداری اتوماتیک داده‌های ماهواره‌ای در تمامی مراحل (از جمله بارگیری، پیش‌پردازش، استخراج داده‌های مکانی و زمانی مد نظر، پیاده‌سازی الگوریتم‌های پردازشی سنجش از دور) و تبدیل آن‌ها به محصولات پرکاربرد در حوضه منابع آب و کشاورزی را دارا می‌باشند.

همچنین در دپارتمان تحقیق و توسعه، پژوهش‌های به‌روز به منظور به‌ کارگیری هرچه بیشتر داده‌های ماهواره‌ای و تبدیل آن‌ها به محصولات مورد نیاز شهری، استانی، حوضه‌های منابع آبی و کشوری در حال اجرا است تا در توسعه زیرساخت‌ها و حفظ امنیت غذایی میهن عزیزمان نقشی داشته باشیم.

هیدروانفورماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.